Nota bene

Антон Логов

29 січня в культурному просторі Port creative hub Антон Логов представив проект «Зошити», посередництвом якого поринає в ностальгію за цілісністю України та втілює травматичний досвід воєнних подій у колажних, живописних, графічних та інсталяційних формах. Кураторкою виставки виступила Катя Тейлор.

Проект розпочався зі знайдених Антоном Логовим неподілених листів стареньких пожовклих зошитів у лінійку, які автор використав як основний матеріал та ідею виставки. Цілісність аркушів стала для художника метафорою, що втілює українську територію до воєнних подій, а лінійка, якою розкреслені сторінки, продиктувала лінійну структуру експозиції. Чисті аркуші зошитів художник маркує абстрактними кольоровими плямами, вводить колажі зі знайдених пластикових пакетів АТБ, брудних від фарби ганчірок, фрагментів записок, кольорового паперу та туристичних радянських листівок «Крим», «Нікітінський ботанічний сад у Ялті», «Київ». Кожен із елементів має різне походження, та служить різним цілям. Колажні форми, як пояснює художник, вносять деструктивний рельєф до зображень, вирізки із кольоровим папером — це наче гра в сенси, а листівки із пейзажами Криму — очевидний сум за втраченим. Де-не-де глядач наштовхується на зображення слідів снайперських куль, які дірявлять використані банки з-під фарби та сторінки зошитів. Усі смисли нагромаджуються, створюючи хаотичний та розрізнений художній образ, який апелює до такої ж неоднозначної політичної ситуації країни. 

Інша частина проекту, яка вписана у загальний контекст виставки – це серія абстрактних графічних аркушів, які за визначенням автора, наче знімки земної кулі з космосу, показують землю без умовних кордонів. Виконані чорною тушшю малюнки живописні за звучанням та лише навіюють асоціативні образи рельєфу земної поверхні. Графічні твори формують окрему наративну лінію та мають характер інсталяції, оскільки окремі аркуші створюють єдине зображення, слідуючи спільній ідеї.

Завершує розповідь хаотична за будовою та сенсовим наповненням інсталяція із дерев’яних конструкцій, що за ідеєю автора  втілює абсурдність та беззмістовність сьогодення. Нагромадження різноманітних речей, матеріалів та написів слугує спільним знаменником усього проекту.

У супроводжуючому тексті до виставки висловлюється сподівання на краще, проте напруга контрастних кольорових плям, образи міст в радянську епоху, пожовклі аркуші листків у лінійку провокують глядача на зворотне сприйняття. Велика кількість образів, які є втіленнями того, чи іншого аспекту політичного стану в країні, можуть вкрай заплутати глядача, не давши відповіді. Це виставка, яка наче записки на полях, подає миттєві переживання, які варто прочитувати між рядків.

Мистецькій практиці Антона Логова в останні роки притаманний відхід від абстрактного живопису та використання інсталяції, як основного методу художнього висловлювання. Проте для втілення настільки суперечливої та непростої теми, художник використовує поєднання декількох методів та технік. В одному проекті використано абстрактний живопис, колаж, інсталяцію, графіку, які створюють сумбурну мапу переживань на межі жаху та ностальгії.

Текст: Анастасія Олексій

  • Що: Виставка графічних та колажних робіт “Зошити” Антона Логова.
  • Де: Port creative hub, Набережно-Хрещатицька, 10-а
  • Коли: до 7 лютого, 11:00-19:00, крім вихідних.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *