«Літературні дні Пауля Целана—2020» у Чернівцях

Дні Пауля Целана

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz оголошує старт проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020 (читання та дискусії в Україні й Німеччині)». 

Його відкриє письменник, перекладач, член ініціативної групи «Меридіану» Юрій Андрухович. Вiн – перший гість резиденції «Пауль Целан 100» в Чернівцях. 

Загалом її учасниками стануть 10 митців, кожен з яких протягом тижня мешкатиме у столиці Буковини та працюватиме над написанням есе про Пауля Целана. Серед них 5 українських та 5 німецьких авторів – Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Таня Малярчук, Макс Чоллек, Катя Петровська, Ненсі Гюнґер, Александру Булуц, Рон Вінклер. 

Всі резиденти матимуть виступ у Літературному целанівському центрі, під час якого читатимуть власні твори та обговорюватимуть творчість Пауля Целана. Програма резидентів також включає екскурсії місцями відомого поета в Чернівцях, відвідування обласного архіву, вивчення оригінальних документів, пов’язаних із життям митця, знайомства та зустрічі з місцевою інтелігенцією, істориками, культурними діячами. 

По завершенню резиденції есе учасників побачать світ окремим виданням – українсько-німецькою антологією «Пауль Целан 100». 

«Проєкт, у першу чергу, має на меті підвищити усвідомлення історичного та актуального значення постаті Пауля Целана, – зауважує його кураторка Євгенія Лопата, – а також поглибити культурні відносини між Україною та Німеччиною. Завдяки ньому Чернівці стануть містом, в якому будуть проживати, працювати та виступати відомі й цікаві літератори з України та Німеччини. Зі свого боку, ми ці враження зафіксуємо окремим літературно-художнім виданням, яке демонструватиме сучасну рецепцію Целана та його міста. У такий спосіб Чернівці вкотре демонструють свою актуальність серед інших європейських міст і затребуваність у мистецькій, інтелектуальній та туристичній галузях». 

Резиденція триватиме протягом трьох місяців. Наступні етапи проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020»:

  • Презентація на Форумі видавців у Львові (17-20 вересня)
  • Літературні дні Пауля Целана у Чернівцях (21-23 листопада)
  • Представлення антології у п’яти містах Німеччини (5-11 грудня) та на Лейпцизькому книжковому ярмарку (18-21 березня 2021 року, Німеччина), — всього буде реалізовано 28 подій. 

Проєкт відбувається за підтримки Kulturstiftung des Bundes (Федерального культурного фонду Німеччини) в кооперації зі штутгартською спілкою Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V.

Прес-конференція за участі Юрія Андруговича та організаторки проєкту Євгенії Лопати відбудеться у четвер, 2 липня об 11:30 в Літературному целанівському центрі (Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51).

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *