Цей концерт міг би стати аншлаговим, якби не одне але: імена композиторів. Стівен Рейнеке, Берт Аппермонт, Оскар Наварро. Про що нам говорять ці імена?
Так отож. Поміж тим, у світі вони збирають повні зали, попри розповсюджений стереотип, що сучасні композитори пишуть лише для обраних. Ці троє адресують свою музику якраз широкій аудиторії, бо стиль, в якому переважно працюють, можна умовно назвати симфо-попом. Він сформувався як автономний десь в середині 60-х. Для цього стилю характерний синтез елементів популярної і класичної музики. Водночас, інструментарій, принципи побудови композиції, як правило, витримано у дусі класики. Звичайно, ця музика ніяка не атональна, без авангардних викрутасів, натомість популярні гармонії, чіткі каданси, мелодії, що запам’ятовуються, роблять її доступною і легкою для сприйняття.
Отже, знайомтесь: імена програми концерту Національного духового оркестру під орудою диригента Олексія Вікулова.
Стівен Рейнеке (нар. 1970 р.) –
один з найвідоміших сучасних композиторів Америки. Випускник Університету штату Огайо. Знаний також як диригент, виступає із престижними оркестрами США і Канади. Мав спільні проекти із такими зірками шоу-бізнесу, як Пітер Фремптон, Уейн Бреді та ін. Живе і працює в Нью-Йорку.
Берт Аппермонт (нар. 1973 р.) –
бельгійський композитор, педагог і диригент. Автор двох симфоній, двох мюзиклів, опер і ораторій, понад 50 творів для хору. Широко відомий і як диригент, виступає як у рідній Бельгії, так і за її межами.
Оскар Наварро (нар. 1981 р.) –
іспанський композитор. Володар багатьох національних та міжнародних нагород. Його музика звучить на провідних майданчиках світу. Пише музику до фільмів (один з найвідоміших – «Мул» британця Майкла Редфорда, що вийшов на екрани 2013 року). Оскар Наварро має власний симфонічний оркестр та видавничу компанію «OSCAR NAVARRO MUSIC», що продає та розповсюджує виключно музику її власника.
Програма концерту має назву «Доля богів». Загалом в її основі лежать міфологічні сюжети, зокрема скандинавські легенди. В новітній історії музики чи не найвідомішим міфотворцем всіх часів і всіх народів був Ріхард Вагнер. До речі, саме до інтонацій і оркестрового колориту вагнерівського «Перстня нібелунга» слухача відсилає із перших тактів «Fate of the Gods» Стівена Рейнеке, твір, написаний за скандинавськими сагами, що й дав назву концерту.
Програма:
Стівен Рейнеке – «Доля богів» для духового оркестру
Берт Аппермонт – Симфонія № 1 «Гільгамеш»
Оскар Наварро – «Боги Олімпу» для духового оркестру
Текст: Олеся Найдюк
- Що: музика для духового оркестру
- Коли: 5 грудня, 19.00
- Де: Національна філармонія України