Разом

Martin`s

«Разом» – це цикл статей Kyiv Daily про людей нашого міста. Разом вони створили і роблять спільну справу. Зазвичай вони не підписують між собою трудових угод, їх мало цікавлять корпоративна етика і комерційна вигода. Героїв цієї рубрики об’єднує справа, яку їм важко назвати роботою у звичайному сенсі цього слова. На цей раз історія присвячена подружжю, що створило архітектурно-дизайнерську компанію Martin`s у Києві.

Студія Martin`s, заснована в Києві подружжям Ігорем Мартіном і Ольгою Новіковою, успішно реалізувала безліч проєктів приватних житлових і комерційних інтер’єрів в Україні та за кордоном. Про історію створення компанії, особливості ведення спільного бізнесу й улюблені місця в Києві подружжя розповіло спеціально для Kyiv Daily.

Де ви народилися? 

Iгор: Я народився в Кривому Розі, але це місто я зовсім не пам’ятаю, бо мій батько був військовим і наша сім’я часто переїжджала з міста до міста, з країни в країну. 

Ольга: Я народилася в Харківській області, де жила до 17 років. 

Martin`s

Які ваші улюблені місця в Києві?

Iгор: Банально, але незважаючи на очевидні недоліки, я все-таки люблю центр міста: Хрещатик, Маріїнський парк. 

Ольга: Люблю відвідувати Андріївський узвіз, Михайлівську площу, Голосіївський парк. 

Якби у вас була б така можливість, що б ви змінили в Києві?

Iгор: На мою думку, архітектура Києва занадто змішана і вигляд міста не є виразним. Дуже обурює псевдоархітектура, яку намагаються пов’язати з історичними будівлями. Насамперед варто закрити питання з тими будівлями, які перебувають в аварійному стані. Це завдання складно й дорого вирішити, хоча саме з нього необхідно починати «забудовувати» місто. 

Разом
Разом

Ольга: Великою проблемою Києва є брак громадських просторів. Особливо це стосується Лівого берега. Все більше земель йдуть під квадратні метри, а про пішоходів та рекреаційні зони забувають і зовсім. Але основною бідою міста, на мою думку, є кількість реклами, хаотичність вивісок з частковою реставрацією фасадів під них. 

Розкажіть, хто ви за освітою? 

Martin`s

Ольга: За освітою ми архітектори-дизайнери. Закінчили Харківський національний університет будівництва та архітектури.

Як у вас виникла ідея заснувати власний бізнес? Розкажіть про період його заснування.

Iгор: По суті, до цього ми йшли ще з лави університету. Звісно, до створення своєї справи ми працювали за наймом у інших підприємствах. Насамперед це були великі девелоперські компанії, які дали нам розуміння поняття роботи в команді. Паралельно ми брали свої замовлення, але у зв’язку з їх великою кількістю ми самі вже не справлялися. Так у нашому тандемі з’явилися перші співробітники, які допомагали нам із візуалізацією та робочими кресленнями. Створення своєї компанії стало неминучим наслідком того, що ми вчилися, працювали й жили дизайном, архітектурою все свідоме життя.

Martin`s

Як розподілені зони відповідальності між вами у бізнесі?

Iгор: Ми розділили зони відповідальності. Я займаюся архітектурою, а Ольга дизайном інтер’єрів. У деяких випадках ми одне одному допомагаємо. 

Розкажіть про складнощі та плюси спільного бізнесу між подружжям. Чи сприяє емоційна взаємодія ще більш ефективній співпраці?

Iгор: Ми не розуміємо як може бути по-іншому. Те, що у нас є спільні інтереси не тільки в межах сім’ї, а й у робочих питаннях, на нашу думку, тільки об’єднує. Нам завжди є що обговорити, чому радіти і про що сумувати разом. 

Martin`s

Скільки співробітників у вашій команді? Які критерії до їхнього відбору ви висуваєте?

Ольга: Зараз у нашій компанії працює до тридцяти співробітників. Кількість постійно змінюється залежно від завантаженості проєктами. Відбираємо людей за рівнем їхньої компетенції та креативного мислення. Не менш важливим аспектом є й людські якості потенційного співробітника. Адже в колективі має бути здоровий настрій і бажання йти до однієї мети. 

Розкажіть про найвідоміші київські проєкти студії Martin`s.

Ольга: У нашому портфоліо насамперед приватні проєкти. Але якщо говорити про громадські місця, то це проєкт євангелічної церкви Hillsong. Він не має нічого спільного з православними церквами, швидше це схоже на концерт-хол у чорно-білих кольорах. Об’єкт був повністю реалізований у 2017 році на лівому березі Дніпра. 

Разом

Які плани у вашої компанії на 2021 рік?

Iгор: Цьогоріч ми плануємо завершити великі об’єкти в Києві, Львові та Одесі. Також націлені приступити до роботи над другою чергою готелю BAZA Smart Hotel в Буковелі, перша черга якого успішно запрацювала на початку 2021 року.

Фото: Олександр Кондріяненко

Текст: Марина Паралюш

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *