«Моцарт поганої людини»

«Моцарт поганої людини»

У суботу 17 грудня у Національній філармонії – прем’єра! Уперше в Україні прозвучить  Симфонієта нашого сучасника Золтана Алмаші. Головний диригент Національного симфонічного оркестру Володимир Сіренко вочевидь щось знав, коли ставив твір Алмаші в одній програмі з Моцартом.     

– Симфонієту написано навесні 2021 року на замовлення диригентки Оксани Линів та оркестру YSOU, – розповідає автор. – Твір мав прозвучати в одній програмі з музикою Моцартів, батька і сина, а також нашого українського «Моцарта» Валентина Сильвестрова (причому мав звучати найбільш «моцартівський» сильвестрівський твір, «Вісник»). У мене було два шляхи: також створити щось «моцартівське», або геть навпаки – написати щось за принципом контрасту. Я обрав перший шлях, і це виявилось не те щоби помилковим рішенням, але вийшов такий собі «Моцарт поганої людини». Склад оркестру до тричастинної композиції я обрав «моцартівський». Один із основних інструментів – литаври. Партія литавр базується на двох нотах, проте має самостійну, хоч і трохи химерну драматургію наскрізного типу (реалізовується у всіх трьох частинах). Симфонієта – твір хворобливо-радісний із несподіваним закінченням. Виник він у непростих умовах пандемії, відтак мав непросту концертну долю. Запланована прем’єра не відбулася, твір уперше прозвучав значно пізніше, в Австрії. Але я не був на тому концерті. І навіть запису не чув. Я ще не чув цього твору… Невже відбудеться українська прем’єра?     

«Моцарт поганої людини»

Крім твору Алмаші, у концерті прозвучить Симфонія №5 («Реформаційна») Фелікса Мендельсона-Бартольді. Ще одне сусідство, як і було спочатку задумано, – музика Моцарта. Справжнім святом духу стане виконання найзнаменитішого моцартівського Концерту №5 («Турецького») для скрипки з оркестром, де солістом буде феноменальний скрипаль-віртуоз Андрій Павлов.  

  • Що: Концерт симфонічної музики
  • Коли: 17 грудня, 18.00
  • Де: Національна філармонія України

Текст: Олеся Найдюк 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *