Козацький бейсбол 

Відкритий кубок

1 жовтня у парку «Муромець» стартує Відкритий кубок Київської бейсбольної ліги. Крім столичних візьмуть участь команди з Рівного й Кропивницького. Фінал запланований на 9 жовтня. 

Відкриття бейсбольного стадіону  Коzak baseball stadiumу  парку «Муромець» відбулося в середині вересня, хоча планували ще навесні. 

—  Коли перші літаки почнуть приземлятися в Борисполі, ми відразу подамо заявку в Європейську конфедерацію бейсболу на проведення в Києві найпрестижніших міжнародних турнірів, — каже тренер КДЮСШ «Козак» Геннадій Приходський. 

—  Столичний бейсбол, здавалось, канув у лету після того, як 2004 року у нас забрали стадіон біля озера Тельбін на Березняках. Зараз на його місці новозведений ЖК, —  продовжує Геннадій Степанович.

—  Київ довго не грав у Вищій лізі України. 2013-го бейсболісти самоорганізувалися у незалежну Київську бейсбольну лігу. Грати доводилось на футбольному стадіоні ПТУ №25 на масиві Райдужний. 2014-го вирішили перебратися на поле в парку “Муромець” тодішньому «Дружби народів».  Тут поруч нема житлової забудови, нема ризику побити м’ячами чужі авто. Бейсбольний м’яч важить 150 грам і летить часто з  шаленою швидкістю. Наприклад, від цього страждають жителі села Новий Киселів під Чернівцями. Місцеві «Соколи» мають тут домашню арену, після матчів Вищої ліги бейсболістам доводиться за свій рахунок міняти шифер та скло у сусідніх хатах.

Майданчик під бейсбол на «Муромці» багато років доводили до ладу своїми силами. З власних кишень завозили ґрунт, встановлювали огорожу. Поле було не досконале, травмонебезпечне. 

Нашою Біблією став переклад українською американської книжки про будівництво майданчиків для бейсболу і софтболу. З проєктом реконструкції нашого імпровізованого стадіону я 8 років у які лише кабінети не стукався. Відразу після Революції гідності прийшов до одного з чиновників Деснянського району. Він спочатку зрадів, що я з валізкою, думав, там хабар. А я йому: не боїтесь, що нашу розмову на диктофон записую?

Серед столичних бейсболістів є вже легенда, що справа пішла на лад після зустрічі Приходського з Віталієм Кличко. Столичний голова якось опинився поруч зі стадіоном і не уник фотосесії. 

Майбутній Коzak baseball stadium внесли в розпорядження мера про тимчасові розміщення спортивних майданчиків у парку «Муромець». Бейсбольний стадіон став частиною спортивного парку розваг X-Park. 

Капітальна реконструкція стадіону почалася 10 жовтня минулого року. Галявину обладнали дренажем, застелили якісний штучний газон. Так званий квадрат, на якому відбуваються основні події бейсбольного матчу, відтепер має професійне покриття з тенніситу. 

— Будемо цей комплекс розвивати, розширяти трибуни, найближчим часом почнеться робота зі встановлення освітлення для вечірніх матчів, — розповідає президент Федерації бейсболу і софтболу України Андрій Ніколаєнко.

— Футбольне лобі зажди сильне. Була ініціатива перепрофілювати бейсболістів. Перетворити їхній стадіон на черговий футбольний. Довелося чиновникам на пальцях пояснювати, скільки в Києві вже є місць для занять футболом і скільки для бейсболу. Допомогла притомність місцевого мажоритарного депутата Артема Дубнова. Він нас підтримав. Разом знайшли механізм, як запустити фінансування проєкту, спочатку від міста. Потім як парламентар він вибив ще й субвенцію.  

Залишається правильно оформити стадіон на баланс і почати працювати з рекламодавцями. Як і в будь якому діалозі з місцевою владою, виникає дилема курки і яйця.

Часто чули: ну якщо будуть зацікавлені, будемо будувати. І доводиться відповідати: а звідки ж виникнуть бейсболісти, якщо їм нема де грати й тренуватися?  

Те, що у Києві, столиці європейської держави, стільки років не було бейсбольного стадіону — ганьба. Національна команда вперше домашній матч провела лише 2018-го в Кропивницькому. І це враховуючи те, що досягнення нашого бейсболу на європейському рівні однозначно підтверджують велику перспективу України в цьому виді спорту. 2016-го, наприклад, українська молодіжка виграла чемпіонат Європи. У фіналі обіграли Росію. 

Текст: Іван Столярчук

Фото: Денис Носов

  • Що:  Відкритий кубок Київської бейсбольної ліги
  • Коли: 1-2 жовтня, 8 жовтня, початок матчів о 10.00, 12.30, 15.00
  • 9 жовтня, 11.00 – гра за 3 місце, 13.30 – фінал
  • Де: Парк «Муромець»
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *