Архім. Кирило Говорун: Життя після Томосу і риштовання Церкви

«Риштовання Церкви»

Не зважаючи на те, що Церква є, напевно, однією з найконсервативніших структур у суспільстві, вона так само зазнає своїх невідворотних змін з плином історії. 

Хоча подекуди ці зміни непомітні, або ж відгукуються лише в церковній ієрархії, часом вони можуть позначатись і на суспільстві загалом. Останні події в Україні — отримання Томосу і створення незалежної Української православної Церкви Вселенським патріархом є чудовою ілюстрацією того, як зміни у церковному функціонуванні можуть впливати навіть на секулярне суспільство.

Для того, аби краще зрозуміти, що ж значить отримання Томосу і як необхідно сприймати цю подію не тільки у вимірі сучасної української політики, а й  з точки зору еклезіології — вчення про природу і властивості Церкви  — запрошуємо на презентацію нової праці архімандрита Кирила «Риштовання Церкви». Риштовання — слово на позначення тимчасового дерев’яного обладнання, що встановлюється біля стін споруди під час її відбудови, якнайкраще слугує образом до мінливості церковних структур, до яких можна зарахувати ієрархію, канонічну територію, автокефалію, та чини служителів церкви.

Архімандрит Кирило (Говорун) — один з найзнаваніших українських теологів, випускник Київської духовної академії, Афінського національного університету ім. Каподисторії та Даремського університету Великої Британії. Презентація відбудеться за участю професора НаУКМА та екс-міністра освіти Сергія Квіта, керівника Центру європейських гуманітарних досліджень Костянтина Сігова та ректора Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгія Коваленка.

Текст: Дарина Подгорнова

Передмова до зустрічі
  • Що: Презентація та автограф-сесія нової книги архімандрита Кирила Говоруна «Риштовання Церкви».
  • Де: Культурно-мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9.
  • Коли: 28 грудня, о 17.00.
  • Покликання на подію  тут
  • Опис книги і предзамовлення тут.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *