Плагіат: злочин і кара

Плагіат- злочин і кара

Немає потреби пояснювати, що таке плагіат, це знає кожна дитина і ще зі школи ніби-то має усвідомлювати, що це погано, це порушення, та навіть крадіжка. 

Але незважаючи на всі негативні конотації цього терміну, тенденції останнього року показують, що плагіат в Україні загалом не сприймають як злочин, а максимум невинну помилку, допущену через неуважність чи брак часу.

У той час як на Заході за звинувачення у плагіаті можна повністю втратити репутацію (якнайкраще це ілюструє славнозвісний приклад німецького політика Карла-Теодора цу Ґутенберґа, який втратив свою посаду міністра оборони через велику кількість запозичень у дисертації), в Україні сприйняття плагіату як ознаки непрофесіоналізму і порушення доброчесності тільки поступово зароджується.

Для академічного світу, а тим паче гуманітаристики, яка й так переживає не найкращі часи, боротьба з плагіатом — це вже не лише заклики до професійної справедливості, а й намагання відновити репутацію і довіру до якісних досліджень, позбувшись ярма “псевдонауки”. Лише цього року Міністерство освіти і науки постановило, що за порушення академічної доброчесності можна позбавити людину вченого звання, навіть механізми вирішення подібних конфліктів і досі чітко не врегульовані.

Подискутувати про всі проти і проти плагіату можна буде сьогодні в книгарні Є, де в рамках зустрічей “Діалоги про” відбудеться дискусія про плагіат в Україні. Літературознавиця Тамара Гундорова, яка останні місяці займалась викриттям плагіату в одного з докторантів Інституту літератури ім. Т. Шевченка та критик Михайло Назаренко пропонують поговорити про механізми перевірки на плагіат та їхні слабкі сторони, про недоліки сучасного законодавства та систему здобування наукових ступенів. Чудова можливість увійті у новий 2019 рік з непохитним кодексом академічної доброчесності.

Текст: Дарина Подгорнова

  • Що: Діалоги про. Плагіат: злочин і кара
  • Де: книгарня Є, вул. Лисенка, 3.
  • Коли: 27 грудня, о 18.30
  • Покликання на подiю


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.