«Шлях»: концерт української музики

«Шлях»

12 листопада у Національній філармонії України – черговий концерт сучасної української музики. Програму «Шлях» представить Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Диригент – Ігор Пучков. У ролі солістів виступлять саксофоніст Роман Фотуйма та піаністки Дарія Шутко й Валерія Шульга. 

Програма «Шлях» складається із творів молодих українських композиторів: Ренати Сокачик, Сергія Леонтьєва та Євгена Геплюка. Усіх трьох, крім молодості, об’єднує свіжість музичного висловлювання, не скутого умовностями й шаблонами, а також – демократичність. 

Назву концерту дав однойменний твір для фортепіано й струнних Євгена Геплюка, композитора й талановитого піаніста. «Шлях» – композиція до певної міри автобіографічна. Втім, не виключено, що рефлексії автора також є своєрідною реакцією на сьогодення держави, нації. Адже саме митці нерідко інтуїтивно вихоплюють із виру актуальних подій та процесів «ключові» слова доби.  

Єдиною прем’єрою концерту стануть «Дві мініатюри на норвезькі теми» Ренати Сокачик. Твір написано влітку цього року на замовлення «Київських солістів». «За день до повномасштабної війни в Україні музиканти ансамблю вирушили на гастролі до Норвегії», – розповідає авторка. – Саме вони попросили мене написати твір на норвезькі мотиви. На жаль, його не вдалося виконати у Норвегії. Але я вдячна за досвід. Музика дозволила мені трішки відволіктися від болючих реалій. На українські теми мені особисто зараз було би важко писати». 

Три композиції Сергія Леонтьєва, що прозвучать, є своєрідним циклом творів для одного складу – саксофона, фортепіано й струнних. Зокрема, над «Ноктюрном» композитор розпочав роботу ще до війни, а завершував твір уже у перші дні збройної агресії. «Тут відобразилася тема любові до України та надії на її світле майбутнє», – каже автор.

Програма:

Рената Сокачик

– «Corali sbagliati» для струнного оркестру
– Дві мініатюри на норвезькі теми (прем’єра)

Сергій Леонтьєв

– Адажіо для саксофона, фортепіано і струнних
– Ноктюрн для саксофона, фортепіано і струнних
– Концертино для саксофона, фортепіано і струнного оркестру

Євген Геплюк

– «Шлях» для фортепіано і струнних, 

– Дві колискові на українські теми

Квитки: тут

Текст: Олеся Найдюк

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *