Гастроль-мастроль Сєви Новгородцева

Гастроль-мастроль Сєви Новгородцева

У 80-і роки кожен громадянин Совєцького Союзу, що цікавився західною рок- поп музикою, добре знав, хто такий Сєва Новгородцев – російський емігрант, уродженець Лєнінґрада, а відтак громадянин Британії й автор популярної радіопередачі «Рок – ПоСєв» (або «СєвоОборот») на Російській службі BBC (справжнє ім’я – Всеволод Лівенштейн).

Передачу нещадно «глушили» спеціальні совєцькі радіостанції – і було за що! але тим палкіше її слухали, адже недарма існувала приказка: «Есть обычай на Руси – ночью слушать Би-би-си». Саме в «РокПосєвах» більшість бідолашних совєцьких меломанів уперше почули записи Queen, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd  та інших західних рок-груп. 

Офіційна пропаганда небезпідставно вважала Сєву «особливо небезпечним політичним диверсантом», адже свої блискучі розповіді про музику і музикантів Сєва Новгорордцев пересипав антисовєцькими жартами й анекдотами, завдяки чому став у очах тодішньої авдиторії ледь не головним культурним героєм «холодної війни» з режимом. Згодом багато хто й в українській і російській рок-журналістиці намагався наслідувати фірмовий стиль свого кумира – іронічний, із притаманним йому легким ненав’язливим стьобом. 

Радянський Союз розлетівся, а колишні рок-фанати, подорослішавши, із ностальгією згадують ті часи, коли «кльовий дядько» із Лондона, дивом вирвавшись за межі залізної завіси, відкрив для них вікно у світ західної музики, солодкої й забороненої. 

Творчі зустрічі із легендарним радіожурналістом днями пройшли у Харкові й Полтаві. А у Києві відбудеться останній захід в рамках українського туру нині вже 78-річного, але вічно юного Сєви, гастроль-мастроль, як сам він написав у своєму фейсбуку. 

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: зустріч із Сєвою Новгородцевим
  • Коли: 10 листопада, субота, 19.00
  • Де: Docker-G pub, Набережно-Хрещатицька, 5/13
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *