Презентація журналу «Локальна історія»

«Локальна історія»

Можна довго сперечатись про долю і доцільність друкованих видань у сучасному просторі, але складно заперечити, що в українській пресі ніколи не було засилля оригінальних наукпоп видань.

Хоча останніми роками з’явилося все більше різноманітних проектів, як онлайнових, так і друкованих, їх все ще можна перелічити по пальцях. Тому за всі достойні пропозиції треба хапатися руками і підтримувати всіма можливими засобами.

Проект «Локальна історія» був заснований у 2013 році, у Львові і поставив собі за мету відійти від загального всеохоплюючого наративу історії України зобразити її через призму окремих місцевостей, сіл і міст. Онлайн проект поки що переважно зосереджується на території Галичини.  Журнал «Локальна історія» почав виходити в листопаді 2018 і вже налічує 8 номер. Його тематика значно виходить за межі локацій Галичини, але все так само зосереджується на історії України, намагаючись продемонструвати, що події тут не менш цікаві, ніж Західна історія.

Про історію тут говорять журналісти, письменники та історики, геральдисти та іконописці, професіонали та аматори. Але всі вони незмінно намагаються вийти за межі звичної нам зі школи історії і показати Україну з нової сторони.

Журнал представлять редактори проекту – Віталій Ляска та Інна Березніцька, які детальніше розкажуть про проект. А також запрошені автори журналу – Віталій Гайдукевич, Гульнара Бекірова та Олексій Сокирко, які розкажуть детальніше про свою співпрацю журналом, а також розкриють свої теми: про кримських татар та їх долю в Радянському Союзі, чим харчувались козаки і як вони споживали горілку.

За роки існування проекту це буде їх перша презентація у Києві, тому не втрачайте можливість зустрітися з засновниками і придбати на місці номери.

Текст: Дарина Подгорнова

  • Що: презентація журналу «Локальна історія»
  • Коли: 5 липня, п’ятниця, о 19.00
  • Де: книгаря «Буква», вул. Хмельницького, 3б.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *