Одеса — Київ

Одеса - Київ

Письменниця Марія Галіна про те, що чекає на нас в останній серпневий вікенд в Одесі: «Саша, винеси сміття!», «Дихання міста», Великий диктант до Дня Незалежності України… та в Києві.

Театр ім. Василька (Пастера, 15) розпочав новий сезон гастролями. Спільний проект Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького та Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша представив п’єсу Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова «Заборонений», присвячену українському поету-дисиденту Василю Стусу.   А 24 серпня в День Незалежності України на нас чекає «Театр в Укритті» –  робота авторства Наталки Ворожбит «Саша, винеси сміття!» («історія одного воскресіння»). 

До речі в День Незалежності на нас чекає ще декілька камерних подій:

Культурний центр UNION  (Троїцька, 43) триває виставка робот Ірини Сушельницької та Ігоря Летицького «Незламні» (вхідний квиток 150 гр.) 

23 серпня (середа) 

Всесвітній клуб одеситів (Маразлієвська, 7) запрошує на відкриття виставки Тетяни Романенко «Дихання міста». Живопис, графіка.  Одна з основних тем, що відображається автором у багатьох роботах, виконаних олією, аквареллю та тушшю – одеський пейзаж (16.00).

17 серпня (четвер) Архітектура Одеси. АрхПрогулянка. Погуляємо провулком Габсбурга, Коблевською завернемо на Ольгіївську, а звідти кварталами Пастера дійдемо до провулка Ляпунова. Зустрічаємося на розі Ніжинської, 7 і Вільгельма Габсбурга, 8 (18.00) . Квитки 100-250 гр.

24 серпня (четвер)

Культурний центр UNION  (Троїцька, 43). Відкриття виставки Гарольда Ізмайловського «Літопис нашої боротьби та звитяги 2014-2023» (16.00). Квитки на рецепції

Національна Наукова бібліотека (Пастера, 13) запрошує на родинне свято «Борщова екскурсія Одещиною: єдність в різноманітті) (12.00-15.00).

Бібліотека ім. Грушевського (Троїцька, 49/51). Великий диктант до Дня Незалежності України (13:00)

America House Odesa (Грецька, 1а). Український розмовний клуб. Вільна розмова. Вільні в Незалежній (18.30).  Вхід за реєстрацією.

Одеський художній музей (Софіївська 5а). Відкриття виставки сучасних плакатів до культових українських фільмів «Ре/Візія» (15.00). Фестиваль сучасної культури ПОРУЧ та онлайн-музей шрифтової спадщини Одеси «Літери в місті» у співпраці з Одеським національним художнім музеєм (15.00). Вхід вільний.

25 серпня (п’ятниця)

Культурний центр UNION  (Троїцька, 43). Відкриття фотовиставки «Інтеграція світла» (16.00). Квитки на рецепції.

America House Odesa (Грецька, 1а). American Docu Club: Watch Think Talk. Imperfect (18.00). Вхід вільний 

Бюро Свіжих Хвиль організує чергову подію на Книжці (Єврейська, 49) – «за Одесу» (до дня народження Одеси) (18.00).

More Music Club (Пушкінська, 75). Doom Night (18.30). Вхід – донат від 100 гр.

Всесвітний клуб Одеситів (Маразлієвська, 7) Джаз з Олексієм Петуховим (18.00). Благодійний внесок від 200 грн.

26 серпня (субота)

«Одеський музей Західного та Східного мистецтва (Грецька, 16,музейна локація Ragtime2.0). «36 нових видів привидів». Захоплюючі історії від відомого японського майстра гравюри на дереві Йосітосі Тайсо (1839–1892). Лекція (14.00). Квитки 100 гр. Для вимушених переселенців безкоштовно за попередньою реєстрацією.

Культурний центр UNION  (Троїцька, 43) – європейська музика з Одеською Камератою (19.00).

Одеський художній музей (Софіївська 5а) 26 та 27 серпня. Фестиваль сучасної культури ПОРУЧ. Ввечері 26-27 серпня у дворику музею відбудуться кінопокази з коротким вступом від кінознавців. Партнер кінопрограми — Довженко-Центр (початок – 19.00). Квитки: тиц і тиц

More Music Club (Пушкінська, 75). Довгоочікуваний концерт легенди одеського рокенролу — гурту ЛПН в More Music Club! За участі романтичного post punk гурту Misset і проєкту •neshekim• (Самсон / Борза)(18.30). Вхід – донат від 100 гр..

27 серпня (неділя)

Одеський музей Західного та Східного мистецтва (Грецька, 16,музейна локація Ragtime2.0).  9). Всесвітня історія театру. Ііспанський театр епохи Відродження (12.00). Квитки 100 гр.  Для вимушених переселенців безкоштовно за попередньою реєстрацією. Одеський музей Західного та Східного мистецтва (Пушкінська 9)Там же. «Жіночий  портрет. Знайомство з шедевром». Лекція (15.00). Вхід 70 гр. Для вимушених переселенців безкоштовно за попередньою реєстрацією.

Скеледром. Архаїк етно фолк ‘Сонячне Сплетення” (18.30). Благодійний внесок від 200 грн.

І нарешті

Одеса в Києві

Розкапсулюючи Одесу

Кнайп-клуб Купідон (Київ, Чикаленка, 1/3) див. тут відкриває для відвідувачів Одесу. В День Незалежності України одеські поети приєднаються до свята, беручи участь у фестивалі Одеської Поетичної Незламності

Три вечорі арт-простір Купідону буде відданий одеським гостям 

Початок – четвер, п’ятниця 19.00, у суботу – Перша кава у 13.00

Одеса завжди була містом гостинним і відкритим для спілкування. Нажаль останнім часом вважається нібито вона замкнулася на собі та не дуже цікавиться зовнішнім світом.

Але зараз настав час, коли Одеса має сприйматися як місто, відкрите для комунікації, місто, яке відчуває себе поруч з іншими місцями України. Це стосується й її літератури. Тому на День Незалежності України одеські поети приїхали до Києва, щоб продемонструвати, що з культурний простір Півдня є частиною загального культурного простору країни.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *